Liptov

Vitajte v regióne Liptov, kde krása prírody, tradície a dobrodružstvo vytvárajú jedinečný charakter tejto časti Slovenska. Liptov je miestom, kde sa každý návštevník môže ponořiť do nádherných scenérií hôr, jazier a tradičných dediniek.

Filter

Zobrazených 1–12 z 54 výsledkov

Liptov je obľúbeným miestom pre milovníkov horských športov. V zime si užite lyžovačku na svahoch v oblastiach Jasná a Chopok, ktoré patria medzi najlepšie lyžiarske strediská na Slovensku. V lete môžete podniknúť horské túry po Nízkych a Západných Tatrách, s krásnymi výhľadmi a čistým horským vzduchom.

Národný park Nízke Tatry a Západné Tatry poskytujú príležitosť pre turistiku, cyklistiku a iné outdoorové aktivity. Jazero Liptovská Mara ponúka ideálne miesto pre vodné športy, plachtenie a oddych pri vode. Na brehu jazera nájdete aj príjemné pláže a reštaurácie.

Liptov je tiež bohatý na kultúrnu dedičinu. Navštívte historické mestečko Liptovský Mikuláš s koloritným námestím a farebnými domčekmi. Drevené kostolíky, ako napríklad v obci Liptovská Mara, vás vtiahnu do atmosféry minulých stáročí.

Liptov je známy aj termálnymi kúpelmi. Relaxujte vo wellness centrách, ako sú Bešeňová alebo Tatralandia, kde si môžete užiť teplé termálne bazény, sauny a ďalšie relaxačné možnosti.

V Liptove nájdete tiež tradičné miestne jedlá, ktoré stoja za vyskúšanie. Ochutnajte slaninku, oštiepky a ďalšie delikatesy v miestnych reštauráciách.

Liptov je miestom, kde sa príroda stretáva s dobrodružstvom a kde si každý návštevník nájde svoje miesto. Rezervujte si svoju cestu do tejto malebnej oblasti a objavte pôvab a rôznorodosť Liptova.

Kúzelné miesta
Logo
Shopping cart