Orava

Orava je známa svojím bohatým dedičstvom a historickými pamiatkami. Najvýraznejším symbolom regiónu je Oravský hrad, majestátny stredoveký hrad situovaný na vrchole kopca s nádherným výhľadom na okolitú krajinu. Prejdite sa po nádvorí a objavujte históriu a tajomstvá tejto impozantnej stavby.

Filter

Zobrazených 1–12 z 26 výsledkov

Okrem hradu sa môžete vydať na prechádzku historickými dedinkami, ako je Oravský Podzámok alebo Zuberec, kde nájdete tradičné drevené domy, kostoly a ďalšie historické pamiatky. Drevené kostoly v oblasti, zahrnuté do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, sú jedinečným príkladom slovenskej ľudovej architektúry.

Prírodná krása Oravy je rovnako pôsobivá. Oravská priehrada, jedna z najväčších vodných nádrží na Slovensku, ponúka príležitosť na relaxáciu pri vode, vodné športy a okúzľujúce výhľady na okolité hory.

Orava je tiež známa svojimi tradičnými podujatiami, folklórnymi festivalmi a miestnou kuchyňou. Ochutnajte oravské syry, slaninu, tradičné koláče a iné regionálne špeciality v jednej z miestnych reštaurácií alebo na trhoch.

Orava je miestom, kde sa spája bohatá kultúra s nádhernou prírodou. Prežite autentický zážitok objavovania histórie, kultúry a prírodných krás Oravy. Rezervujte si svoju cestu a zahĺbte sa do jedinečného charmantu tejto slovenskej krajiny.

Kúzelné miesta
Logo
Shopping cart