Košice

Vitajte v druhom najväčšom meste Slovenska, v Košiciach, kde sa stretáva bohatá história s modernou živosťou. To je mesto, kde sa každý krok prelína s príbehom minulosti a súčasnosti, ponúkajúc návštevníkom jedinečný pohľad na vývoj tohto kultúrneho centra.

Filter

Zobrazených 1–12 z 61 výsledkov

Hlavným ťahákom Košíc je historické centrum s Dominikánskym námestím, ktoré je obklopené renesančnými a barokovými budovami. Katedrála svätého Alžbety, považovaná za najväčší gotický kostol na Slovensku, vyniká svojou majestátnou architektúrou. Prejdite sa po Alžbete, kde nájdete kaviarne, reštaurácie a butiky, ktoré vám umožnia nasávať atmosféru mesta.

Najstaršia dochovaná pamiatka mesta je Košický hrad, ktorý sa týči nad mestom a ponúka pohľad na okolitú krajinu. Každoročne tu prebiehajú rôzne kultúrne a spoločenské podujatia, čo pridáva do mesta neustálu živosť.

Mesto Košice je známe aj svojou rozmanitou umeleckou scénou. Navštívte Východoslovenskú galériu so stálymi a dočasnými výstavami súčasného umenia. Urobte si prechádzku po umelohistorickom parku a obdivujte diela moderných slovenských umelcov.

Nezabudnite si vychutnať tradičné košické jedlá v miestnych reštauráciách a obchodoch s potravinami. Košice ponúkajú skvelú kombináciu kulinárskych zážitkov, kde môžete ochutnať autentické slovenské jedlá i medzinárodnú kuchyňu.

Košice sú mestom, kde sa história stretáva s inováciou, a kde môžete objavovať krásy každého kúsku. Rezervujte si svoju cestu do tohto nádherného mesta a prežite jedinečné zážitky v srdci východného Slovenska.

Kúzelné miesta
Logo
Shopping cart