Vysoké Tatry

Vitajte v kráľovstve vysokých hôr a nádherných scenérií – Vysokých Tatier. Toto horské pohorie, ktoré sa týči na pomedzí Slovenska a Poľska, ponúka jedinečný zážitok pre milovníkov prírody, dobrodružstva a zimných športov.

Filter

Zobrazených 1–12 z 50 výsledkov

Vysoké Tatry sú domovom pre najvyšší vrchol na Slovensku, Gerlachovský štít, ktorý sa týči do výšky 2 654 metrov. Očakáva vás nádherný výhľad na hory, zelenejších lúk a jazier, ktoré sa lesknú v slnečných dní.

Hlavným centrom Vysokých Tatier je Starý Smokovec, kde nájdete historickú architektúru a charakteristickú horskú atmosféru. Lanovky zavedú návštevníkov na rôzne partie pohoria, ako napríklad Hrebienok alebo Štrbské Pleso, ktoré sú obľúbenými východiskovými bodmi pre turistiku a zimné športy.

V lete Vysoké Tatry ponúkajú nespočetné možnosti pre turistiku a horskú cyklistiku. Prejdite sa po horských chodníkoch, ktoré vás zavedú k tajomným jazerám, ako napríklad Popradské pleso alebo Zelené pleso. Zimné obdobie zase privíta milovníkov lyžovania, snowboardingu a ľadového lezenia.

Vysoké Tatry sú aj miestom jedinečnej prírodnej flóry a fauny. Okrem vysokohorských rastlín môžete nájsť kozorožce, kamzíky a mnohé iné druhy, ktoré sa prispôsobili extrémnym podmienkam života v horách.

Návšteva Vysokých Tatier je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto túži po spojení s prírodou a dobrodružstvom v jednom z najkrajších horských prostredí strednej Európy. Rezervujte si svoju cestu a objavte krásy Vysokých Tatier v každom ročnom období.

Kúzelné miesta
Logo
Shopping cart