Východné Slovensko

Vitajte na východe Slovenska, kde sa rozprestiera fascinujúca kombinácia histórie, prírodných krás a autentickej kultúry. Východné Slovensko vám ponúka nekonečné možnosti na objavovanie tajomstiev starovekej minulosti a zároveň vás vtiahne do náručia nádherných prírodných scenérií.

Filter

Zobrazených 1–12 z 154 výsledkov

História Východného Slovenska je živá v každom zákutí. Navštívte historické mestečko Košice, ktoré pýši sa majestátnym Dómom sv. Alžbety a krásnym historickým jadrom. Prejdite sa po hradoch a zámkoch, ako je Spišský hrad, ktorý patrí medzi najväčšie hrady v Európe a je zapsaný v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Príroda na východe Slovenska vás očarí svojou rozmanitosťou. Prejdite sa po nádherných Vihorlatských vrchoch a uvoľnite sa v termálnych kúpeľoch, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. Nezabudnite navštíviť krásne jazerá, ako je Domaša, kde môžete relaxovať pri vode alebo sa venovať vodným športom.

Kultúrna pestrosť východného Slovenska sa prejavuje v miestnych tradíciách, umeleckých dielach a ľudovej hudbe. Urobte si čas na návštevu miestnych folklórnych podujatí a ochutnajte tradičné jedlá v miestnych reštauráciách. Zažite pohostinnosť miestnych obyvateľov a získajte pohľad do autentickej slovenskej kultúry.

Východné Slovensko je miesto, kde sa minulosť stretáva s prítomnosťou a príroda splynie s kultúrou. Rezervujte si svoju cestu do tejto fascinujúcej časti Slovenska a objavte všetko, čo východné Slovensko ponúka.

Kúzelné miesta
Logo
Shopping cart